ANASAYFA

 

 HAKKIMIZDA

 
 
 
 
   

 

 

 

 

 

01.01.1991 Yılında Mesut KABALCI tarafından kurulmuştur. Şirket müdürümüzün 1985’ten beri bilgisayar faaliyetlerinde bulunduğundan şirketimize Mesut Bilgisayar adı verilmiştir.


 

İlk zamanlar Sınclaır, Msx, Amstrad, Atari, Commodore, Amiga gibi ev bilgisayarlarıyla hizmet vermiştir. Bu bilgisayarların her türlü satışı, aksesuarları, yazılımları, tamirleri, şirketimizde yapılmıştır. Commodore bilgisayarların ve çevre birimlerinin de daha iyi hizmet verebilmek için Teleteknik yetkili satıcılığını almıştır. 1994 yılında şirketimiz LTD. ŞTİ. Olarak hizmete devam etmeye başlamıştır. Bundan böyle MESUT BİLGİSAYAR SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Olarak anılacaktır. Daha sonra 1994 yılından itibaren kendi markası olan MESCOM marka bilgisayarları üretmektedir. Bu markayı malzeme desteği, teknik servisi, aksesuarıyla, sarf malzemesiyle halen satışa sunmaktadır.
  04.12.1997 Tarihinde marka tescili alarak MESCOM COMPUTER markalı bilgisayar sistemleri, olarak üretime devam etmektedir. Bilgisayarlara markalı ve tescilli, Garanti belgeli, upgrade imkanı, TSE hizmet yeri yeterlilik belgesi (TSE-HYB) teknik servisi ile hizmet vermektedir.
   1998 yılından sonra firmamız TEKNİK SERVİS imkanlarını geliştirmiştir. Her marka bilgisayarlar ve laptoplarda dahil tamirini yapar konuma gelmiştir. Anakart, Cpu, Ram, Harddısk, Ekran kartı, Monitör, Scanner, Yazıcı, Ups, Cdrom, Cdwrıter, Dvdrom, Dvdwrıter, Mp3çalar gibi parçaların tamirlerini yapmakta ve her türlü laptop arızasını tamir ederek ekonomiye fayda sağlamakta ve müşterinin arızalı parçalarını kullanılır hale getirerek, ucuz tamir fiyatıyla müşterilerimize imkanlar sağlamaktadır. Bir çok firmaların arızalı tüm parçalarını tamir ederek firmalara yönelik çalışmalar da yapmaktadır.
   08.10.2004 Tarihinde TSE hizmet yeri yeterlilik belgesi (HYB) alarak ithalatçı firmaların Ankara Bölge Teknik Servisliği’ ni yapmaktadır.
    Temel ilke olarak tüm kullanıcıların ve tüm firmaların aradığı her türlü bilgisayar malzemelerini bulunduran firma özelliğimizi hala korumaktayız. Firmamız bilgisayar teknolojisinde yeni ne var ise bünyesinde bulundurmakta, müşterilerinin parça yönünden mağdur olmamalarını sağlamaktadır.
    Aynı zamanda firmamız şirket müdürü Mesut KABALCI Tüketicinin ve satıcıların haklarını korumak ve mağdur olamamları için Tüketici Dernekleri, Sanayi İl Müdürlüğü, Çankaya Kaymakamlığı, Ankara Adliyesi Tüketici, Ticaret, savcılık kurumlarında  Bilgisayar ve Çevre Birimleri alanında bilirkişi görevini gönüllü olarak üstlenmiştir.